Muzika jednog vremena - Epizoda 3.
O plesu i zabavama u Sarajevu u drugoj polovini 50-tih godina. Dvorana Fis i orkestar od 14 članova koji je u njoj svirao. O filmovima Mladić s trubom i Bal na vodi i njihovom uticaju na mlada sarajevske muzičare tog vremena. O modi i modnim trendovima tih godina. O počecima rokenrola u svijetu, Bil luHaleyu, fenomenu zvanom Elvis Presley. Prvim inostranim muzičarima i interpretatorima koji u tom periodu dolaze u Sarajevo. Šta je plesnjak kod Morde značio tih godina za Sarajlije? O radijskim solistima tog vremena, Žarku Roju i muzici koja se emitirala kroz reklamne blokove. O televizoru kao mediju tog vremena i njegovom značaju. Počecima Opatijskog festivala i BiH predstavnicima na tom takmičenju. Značaju Liverpoola krajem 50-tih godina i sastavima koji će ostaviti značajan trag na razvoj novih stilova u muzici 20. vijeka. Ko su bili Tommy Steele, Cliff Richard i sastav The Shadows u to vrijeme i koliki su trag ostavili na svjetskoj muzičkoj sceni? Sagovornici u emisiji su: Sabahudin Kurt, Nikola Bilić, Puniša Rakočević, Vinko Krajtmajer, Tomislav Karača, Hrvoje Hegedušić, Bobo Misaljević, Siniša Škarica, Zoran Janjetović, Nuno Arnautalić, Slobodan Vidović, Ognjen Tvrtković, Mišo Miličević, Miralem Kruškić, Vera Roje,Marija Bezuljak, Đorđe Uzelac i Esad Bajtal.
O sarajevskoj pop rock sceni ili kako to neki žele reći, pop rock školi, do sada pisalo se mnogo. Brojna su razmišljanja na navedenu temu, tumačenja, ali i još uvijek itekako svježa sjećanja od strane pojedinaca, suvremenika i direktnih učesnika u njenom stvaranju i kreiranju. Upravo zahvaljući njima, kao i spoznaji da su brojni novinari, muzički urednici, publicisti i ko zna ko sve ne, decenijama unazad pisali i istraživali, odlučili smo se na jedan itekako zahtjevan korak. Prikupiti što je moguće više građe, analizirati, obraditi, provjeriti istinitost određenih podataka i kazivanja te ispričati jedinstvenu priču o razvojnom putu sarajevske zabavno-muzičke scene tokom višedecenijskog perioda.
Kako bi uvid u ovu priču bio što potpuniji i vjerodostojniji, serijal smo podijelili u više vremenskih etapa ili dekada, a sve u želji da prikažemo što je moguće duži vremenski period. Vrijeme od kraja Drugog svjetskog rata pa do danas.
Kako se gledalo na Sarajevo, kao na jedan od muzičkih centara nekadašnje Jugoslavije tokom proteklih decenija, ko su bili njeni glavni akteri, predvodnici, kolika je u svemu bila uloga Esada Arnautalića, kolika je bila uloga džeza i drugih muzičkih stilova i formi u razvoju zabavno-muzičke scene Sarajeva, samo su neke od tema koje smo pokušali istražiti i na jedan osebujan način ugraditi u scenarij priče o jednom vremenu koje je iza nas.
U serijalu sudjeluje više od 180 sagovornika, najznačajnijih muzičara, interpretatora, muzičkih producenata, kompozitora, tekstopisaca i aranžera, rock kritičara te publicista iz Sarajeva i iz susjednih država.