Zaposlenici Louvrea jednoglasno izglasali obnovljivi štrajk, muzej zatvoren
Oko 400 zaposlenika pariškog Louvrea jednoglasno je odlučilo stupiti u obnovljivi štrajk, saopćili su sindikati Generalna radnička konfederacija (CGT) i Francuska demokratska federacija rada (CFDT).
Zbog štrajka, muzej je tokom utorka bio zatvoren za posjetioce. Iz uprave Louvrea poručili su putem društvene mreže X da se izvinjavaju zbog mogućih neugodnosti uzrokovanih ovom odlukom.
Radnici zahtijevaju zapošljavanje dodatnog osoblja te uvođenje mjera za rješavanje problema prevelike gužve, što predstavlja novi udarac jednoj od najpoznatijih pariških znamenitosti, nedugo nakon pljačke nakita koja se dogodila u oktobru.
Utorak ujedno označava prvi dan redovnog sedmičnog zatvaranja Louvrea, dok su sindikati najavili da će se glavna skupština zaposlenika održati u srijedu, prenosi agencija Xinhua.
federalna.ba/Fena