Vojvotkinja od Edinburgha :„Ne može biti zajedničke budućnosti uz negiranje genocida“

(Izvor: federalna.ba)

Vojvotkinja od Edinburgha Sophie Rhys-Jones obratila se sljedeća, prenoseći poruku bitanskog kralja Charlesa.

"Žao mi je što ne mogu biti s vama. Duboko sam počastvovan što imam priliku poslati vam poruku. Mnogi pojedinci odgovorni za genocid stali su pred lice pravde. Ali to ne sprječava nas da se pobrinemo da se takvo nešto nikada više ne ponovi", stoji, između ostalog, u poruci britanskog kralja.

„Puno mi znači što sam upoznao preživjele i majke Srebrenice. Izuzetno im se divim. Nadam se da će njihova upornost biti inspiracija svima nama.“

federalna.ba

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

britanski kralj Charles poruka