Nogometaši Irana ostavili rukom pisanu poruku u svlačionici u Los Angelesu

Nogometaši Irana ostavili rukom pisanu poruku u svlačionici u Los Angelesu
(Izvor: EPA/CHRISTOPHER TORRES)

Nogometaši Irana ostavili su nakon utakmice protiv Belgije na Svjetskom prvenstvu poruku na stadionu u Los Angelesu u kojoj su izrazili želju da „mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima“.

Rukom napisana poruka ostavljena je u njihovoj svlačionici nakon remija bez golova (0:0) protiv Belgije.

Iranski nogometaši nastupaju na Svjetskom prvenstvu u trenutku dok njihova zemlja sa SAD-om, jednim od domaćina turnira uz Kanadu i Meksiko, pregovara o okončanju rata.

„Od drevne Perzije prije nekoliko hiljada godina do civiliziranog Irana danas, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv. Došli smo u Los Angeles s ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno“, navodi se u poruci koju je objavio Nogometni savez Irana, prenosi BBC.

„Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je dao svoje srce, glas i dušu za Iran tokom ovih 180 minuta. Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima“, dodaje se u poruci.

U poruci se također spominje i napad na žensku školu u Minabu, u kojem je prvog dana rata ubijeno najmanje 168 ljudi.

Iran je i svoju prvu utakmicu na Mundijalu, remi 2:2 protiv Novog Zelanda, odigrao na stadionu u Los Angelesu, dok će treći i posljednji susret grupne faze igrati protiv Egipta u Seattleu 27. juna.

federalna.ba/Beta

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Iran poruka Svjetsko prvenstvo