Vijesti u 17, 24.04.2025.

Urednica: Sanela Hodžić

- Šmit obustavio budžetsko finansiranje SNSD-a i Ujedinjene Srpske, za danas najavio sastanak s komandantom EUFOR-a.

- SIPA objasnila zbog čega su Dodika pokušali uhapsiti inspektori u civilu, a ne specijalci. Tvrde da su htjeli smanjiti rizik i izbjeći eventualni sukob.

- Pretresi kancelarija v.d. direktora Federalne uprave policije Vahidina Munjića i državnog tužioca Dubravka Čampare. Nije bilo hapšenja, izuzeti određeni predmeti.

- Burno u Domu naroda Državnog parlamenta, nije se došlo dalje od rasprave o dnevnom redu. Špirić odbija da se prvo glasa o njegovoj smjeni.

- Košarac i Peulić razgovarali o rješavanju problema prijevoznika, sutra odluka da li će bh. prevoznici 28. aprila blokirati bh. granice.

Vijesti u 17 Federalni radio