Ruud pobijedio Čilića i izborio finale Roland Garrosa
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Norveški teniser Casper Ruud, osmi na ATP listi, plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je u polufinalnom meču pobijedio Hrvata Marina Čilića, 23. tenisera svijeta, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon blizu tri sata igre, 23-godišnji Ruud je slavio sa 3:1 u setovima.

Čilić je dobio prvi set rezultatom 6:3, ali je Norvežanin u drugom bio bolji sa 6:4, da bi sljedeća dva seta ubjedljivo dobio sa 6:2 i upisao veliku pobjedu i ostvario plasman u finale.

Polufinale Roland Garrosa u jednom momentu u drugom setu bilo je prekinuto nakon što se aktivistkinja zavezala za mrežu, ali je meč ubrzo nastavljen.

Ruud je ovom pobjedom prvi put u karijeri stigao do Grand Slam finala.

Norvežanin će u finalu igrati protiv 36-godišnjeg Španca Rafaela Nadala (5. na ATP listi) koji je ranije izborio finalni duel nakon predaje njemačkog tenisera Alexandra Zvereva zbog povrede.