Rukometaši Slobode dočekuju Slogu u derbiju 19. kola Premijer lige BiH
(Izvor: Trener Slobode Emir Suhonjić)

Rukometaši Slobode dočekuju Slogu u derbiju 19. kola Premijer lige BiH

Nakon reprezentativne pauze, muška rukometna Premijer liga Bosne i Hercegovine vraća se u akciju ovog vikenda, a jedan od najuzbudljivijih mečeva odigraće se u maloj dvorani tuzlanskog Mejdana. U 19. kolu, rukometaši Slobode dočekuju ekipu Sloge iz Doboja, u meču koji se može smatrati derbijem kola.

Sloboda, koja je trenutno četvrta na tabeli, očekuje težak okršaj sa šestoplasiranim timom iz Doboja koji zaostaje samo dva boda. U pauzi između utakmica, tuzlanski tim iskoristio je vrijeme za podizanje fizičke spreme i uigravanje tima. Treneri i igrači veruju da će ekipa iz utakmice u utakmicu biti sve bolja, počevši upravo od duela sa Slogom.

- Naš cilj je da se plasiramo u Evropu, a za to moramo svaku utakmicu shvatiti maksimalno ozbiljno. Pobjedom protiv Sloge želimo cementirati četvrto mjesto na tabeli i dati sebi vjetar u leđa za nastavak sezone - izjavio je Emir Suhonjić, šef stručnog štaba RK Sloboda. 

Za ekipu Sloge, koja je poznata po svojoj borbenosti, ključ će biti agresivna odbrana i koncentracija u napadu, kako bi kontrolisali ritam meča od početka.

Sloboda poziva svoje navijače da dođu u što većem broju i pruže im podršku u ovoj izuzetno važnoj utakmici. Meč je zakazan za subotu, 22. marta, u 19.00 sati.

federalna.ba / Fena

RK Sloboda
Rukomet RK Sloboda RK Višegrad
0 08.02.2025 22:29
RK Sloboda Premijer liga BiH Višegrad
0 07.02.2025 13:00
Rukomet RK Sloboda Pfadi Winterthur
0 19.10.2024 20:59
Luka Ivanić novo pojačanje RK Sloboda
0 17.07.2024 12:19
Rukomet RK Sloboda EHF European kup
0 16.07.2024 13:38