Bećirović: RK Sloboda će biti stabilan, solidarnost se pokazuje dolaskom na utakmicu

Bećirović: RK Sloboda će biti stabilan, solidarnost se pokazuje dolaskom na utakmicu
(Izvor: Fena)

Rukometni klub RK Sloboda Tuzla u subotu od 19 sati igra prvu domaću utakmicu u drugom dijelu sezone, a protivnik u Mejdanu bit će HŠK Zrinjski Mostar. Uoči susreta, pred medije su izašli član Upravnog odbora Damir Bećirović, trener Emir Suhonjić i igrač Adriano Ćorić, jasno poručivši – klub je stabilan, ekipa je mlada i željna dokazivanja, a Tuzla je ta koja treba stati iza njih.

Damir Bećirović istakao je da prisustvo Uprave na pres-konferenciji nije praksa, ali da je bilo neophodno zbog turbulentnog perioda kroz koji je klub prošao nakon ostavke prethodnog rukovodstva.

Naglasio je da su formirani svi organi kluba – nova Skupština, Upravni i Nadzorni odbor, izabran generalni sekretar – te da se administrativna i organizaciona struktura vraća u normalne tokove.

– Ne treba da bude brige za opstanak kluba. Rukometni klub Sloboda će biti stabilan, a na kojem nivou će igrati zavisi od našeg zajedničkog rada i podrške – poručio je Bećirović.

Posebno je istakao da je Sloboda bazirana na domaćim, mladim igračima, uz podsjetnik da trener Suhonjić stoji iza uspješne škole rukometa i brojnih medalja u mlađim kategorijama.

– Solidarnost se pokazuje dolaskom na utakmicu. Kupovinom ulaznice podržavamo ovu djecu, njihov trud i njihove ambicije – zaključio je Bećirović.

Trener Emir Suhonjić respektuje protivnika, ali vjeruje u svoju ekipu.

- Zrinjski je mlada, poletna ekipa koja igra moderan rukomet. Moramo biti maksimalno motivisani i angažovani da bismo ostvarili pozitivan rezultat - kazao je Suhonjić.

Podsjetio je na prethodne mečeve protiv iskusnijih rivala, gdje je Sloboda dugo bila u igri, ali je padala u završnicama.

– U Gračanici smo bili konkurentni jedno poluvrijeme, u Goraždu čak 50 minuta. Ono što moramo popraviti jeste završnica utakmice. Mlada smo ekipa, trošimo se, rotacija je sužena, ali radimo na tome iz utakmice u utakmicu – istakao je trener.

Naglasio je zadovoljstvo radom na treninzima uprkos promjenama u rosteru tokom sezone, te podvukao da su u timu igrači iz vlastite škole i mladi rukometaši željni napretka.

– Mladost uvijek treba podržati. Obećavamo da ćemo ostaviti srce na terenu – poručio je Suhonjić.

Adriano Ćorić, koji je nedavno pojačao Slobodu, zahvalio je na prijemu u klubu i istakao odličnu atmosferu u svlačionici.

– Ekipa je mlada, puna energije i to se vidi na svakom treningu. Atmosfera je odlična, a to je temelj za rezultate koji dolaze – rekao je Ćorić.

Kao bivši igrač Zrinjskog, upozorio je na kvalitet mostarskog tima.

– Očekuje nas brza i zahtjevna utakmica. Dobro smo analizirali protivnika, znamo njihove vrline i slabosti. Ako ispoštujemo dogovor iz svlačionice, vjerujem da će bodovi ostati u Tuzli – poručio je.

I on je uputio poziv navijačima da ispune dvoranu i budu "osmi igrač" Slobode.

Subotnji duel u Mejdanu neće biti samo borba za bodove, već i test zajedništva kluba i grada. Sloboda ulazi u novu fazu – s mladim snagama na terenu i jasnom porukom s govornice: vrijeme je da Tuzla stane uz svoj klub.

Fena/federalna.ba

RK Sloboda HŠK Zrinjski Mostar