Mujezinović istrčao svoje najbolje ovosezonsko vrijeme, ali završio kao peti u svojoj grupi

Bosanskohercegovački srednjeprugaš Abedin Mujezinović osvojio je peto mjesto u svojoj kvalifikacijskoj grupi te nije uspio izboriti plasman u polufinale na 37. evropskom dvoranskom seniorskom prvenstvu u atletici u Istanbulu.

Mujezinović je ovu dionicu istrčao za 1:48.77, što je njegovo najbolje vrijeme ove sezone, ali ipak nedovoljno da se plasira u naredni krug. Pobjedničko vrijeme Italijana Catalina Tecuceanua iznosilo je 1:47.24, a za sada je sigurno da se iz ove grupe kao drugi nastupiti i Španac Ben Adrian, koji je ostvario vrijeme 1:47.32.

U polufinalu će nastupiti po dvojica prvoplasiranih takmičara iz svih pet kvalifikacijskih grupa te još dvojica po vremenu.

Mujezinovićev lični dvoranski rekord iznosi 1:48.32, dok je ove sezone, do današnjeg nastupa, najbrže bio trčao 1:49.26. Za nekoliko će minuta u istanbulskoj dvorani Atakoy u kvalifikacijama na 800 metara trčati i Amel Tuka,  kao i u kvalifikacijama za plasman u finale u bacanju kugle Mesud Pezer.