Košarkaši Slobode pobijedili Bosnu
(Izvor: Fena/Detalj sa utakmice u Tuzli)

Košarkaši tuzlanske Slobode u 2. kolu Lige 6 Bosne i Hercegovine pobijedili su u Mejdanu Bosnu Meridianbet rezultatom 88:79.

Tuzlaci u 7. minuti imaju 15:9, a prvi period završen je 25:16.

I u nastavku Sloboda je bolja i stiže do 34:20 u 12. minutu. Onda se ušlo u obostranu nervozu u kojoj se gosti bolje snalaze i spuštaju zaostatak na jednocifren broj. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 41:35.

Identičan početak drugog dijela. Sloboda ide na 52:40. Bosna Meridianbet radi seriju 7:0 i vraća se na 52:47. Do kraja dvije tehničke i rezultat na kraju trećeg perioda 64:57.

Trojkom Muhameda Pašalića gosti su izjednačili na 69:69, a trojkom Ivice Zupca Bosna vodi 71:72, ali uzvraća kapiten Slobode Đorđe Lelić za 74:72.

Na kraju je Sloboda slavila rezultatom 88:79.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Andrija Bojić sa 20 poena, a double - double učinak imao je Ismet Sejfić sa 11 poena i 10 skokova. Kod Bosne Muhamed Pašalić je postigao 14, a Sead Hadžifejzović 13 poena.