Kobayashiju Četiri skakaonice, Huber iznenadio u Bischofshofenu
Daniel Huber (Izvor: EPA-EFE/Grzegorz Momot)

Japanski ski skakač Ryoyu Kobayashi pobjednik je 70. novogodišnje turneje "Četiri skakonice", nakon što je večeras zauzeo peto mjesto na posljednjoj stanici u Bischofshofenu.

Japanac je do drugog "Zlatnog orla" u karijeri stigao zahvaljujući pobjedama na prve tri stanice u Oberstdorfu, Garmish-Partenkirchenu i Bischofshofenu.

Na posljednjem takmičenju turneje pobjedu je odnio Austrijanac Daniel Huber i tako spriječio Kobayashija da uđe u historiju kao prvi skakač koji je dva puta u karijeri uspio da pobijedi na sve četiri skakaonice.

Huber je do pobjede stigao skokovima od 136.5 i 137 metara, i ukupno 286.8 poena. Drugo mjesto je zauzeo Halvor Granerud sa 282.4 poena i skokovima od 136.5 i 136 metara, dok je treći bio Karl Geiger sa skokovima od 140.5 i 132 metara i 281.9 poena.

Do prvog mjesta u generalnom plasmanu novogodišnje turneje Kobayashi je stigao osvojivši ukupno 1162.3 poena. Drugi je Norvežanin Marius Lindvik sa 1138.1 poenom, dok je treće mjesto zauzeo njegov sunarodnik Granerud sa 1128.2 poena.

Takmičenje u Svjetskom kupu nastavlja se u petak i subotu u Titisee-Neustadtu.