Kansas City i San Francisco u Super Bowlu

Aktuelni šampioni NFL lige Kansas City Chiefsi i San Francisco 49:ersi plasirali su se prošle noći u Super Bowl koji će se igrati u Las Vegasu. Chiefsi su u finalu Američke fudbalske konferencije pobijedili Baltimore Ravense u gostima sa 17:10. Kansas City je tako četvrti put u posljednjih pet godina izborio plasman u veliko finale.

Na poluvremenu su Chiefsi vodili sa 17:7, nakon čega je uslijedio nastavak u kojem su dominirale i inače sjajne odbrane oba sastava. "Smatrali su nas za autsajdere u posljednjih nekoliko mečeva, ali se mi nikada ne osjećamo kao autsajderi. Imamo mnogo momaka koji znaju da pobjeđuju u play-offu. Znao sam da ćemo uspjeti i evo nas u Super Bowlu", rekao je kvoterbek Chiefsa Patrick Mahomes.

Mahomes je imao 30 uspješnih dodavanja za 241 jard, pas za tačdaun, bez izgubljene lopte. Pobjedi Chiefsa je doprinjeo i Trevis Kelce koji je imao čak 11 hvatanja za 116 jardi i tačdaun.

Protivnik Chiefsa u Super Bowlu biće San Francisko koji je u finalu Nacionalne fudbalske konferencije na svom terenu pobijedio Detroit sa 34:31. Detroit je poslije prvog poluvremena vodio sa 24:7, ali je San Francisco u nastavku došao do velikog preokreta i pobjede.

Super Bowl je na programu 11. februara i biće to repriza bitke za trofej Vincea Lombardija iz 2020. godine kada su Chiefsi slavili sa 31:20. Kansas City će se boriti za četvrti, a San Francisco za šesti šampionski prsten.