Uhićen crnogorski poduzetnik Veselin Barović

Uhićen crnogorski poduzetnik Veselin Barović
(Izvor: vijesti.me)

Crnogorski poduzetnik i nekadašnji predsjednik Košarkaškog saveza Crne Gore i KK Budućnost Veselin Barović uhićen je zbog sumnje da je državni proračun oštetio za oko 332.000 eura ali i neovlaštenog držanja oružja i eksplozivnih tvari.

Uprava policije priopćila je da se Barović sumnjiči da je utajio porez u iznosu od skoro 332.000 eura, a da su kod njega, tijekom pretresa na lokacijama koje koristi u tri grada, pronađena i oduzeta dva pištolja, streljivo i okvir sa streljivom za automatsko oružje za koje nije imao dozvolu.

Barović 2018. godine, kako bi izbjegao plaćanja poreza, nije prijavio zakonito stečeni prihod koji je od utjecaja na utvrđivanje obveza te je prikrio podatke koji se odnose na utvrđivanje, prenose crnogorski mediji.

Barović preko 30 godina važi za jednog od najbližih prijatelja bivšeg predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića. Tijekom masovne vaučerske privatizacije kao vlasnik "Eurofonda", s grupom povezanih osoba i firmi, preuzeo je više crnogorskih poduzeća, a aktivan je bio i na burzama u Crnoj Gori i regiji.

Fena/federalna.ba

Veselin Barović Crna Gora hapšenje