Gut-Behrami pobjednica superveleslaloma u Austriji, Muzaferija osvojila tri boda
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA)

Italijanska skijašica Lara Gut-Behrami pobjednica je današnjeg superveleslaloma koji je u okviru Svjetskog kupa održan u austrijskom Sankt Antonu. Gut-Behrami upisala je 36. pobjedu u Svjetskom kupu i drugu ove sezone, nakon što je trijumfovala rezultatom 1:17,26 minuta i iza sebe je ostavila tri Italijanke.

Druga je bila Federica Brignone, koja je bila sporija za samo 0,15 sekundi, dok se na treći stepenik pobjedničkog postolja popela Marta Bassino sa 0,19 sekundi zaostatka.

Četvrto mjesto osvojila je Elena Curtoni s vremenom 1:17,78.

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je tri boda u Svjetskom kupu u alpskom skijanju završivši na 28. mjestu. Muzaferija je za Gut-Behrami je zaostala 5,94 sekundi i osvojila prve bodove ove sezone. Na najbolji način je iskoristila uvjete na stazi i mnogo odustajanja skijašica prije nje, a sa novim bodovima je ponovo našu zemlju uvrstila na svjetsku mapu.

Nakon što je juče na istoj stazi i u istoj disciplini zauzela treće mjesto, olimpijska šampionka u superveleslalomu je stigla do drugog mjesta u poretku ove discipline sa 192 boda. Prva je Brignone sa 209, dok je Kurtoni treća sa 190 bodova.

Amerikanka Mikaela Shiffrin i dalje je prva u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 1.195 bodova. Druga je Slovakinja Petra Vlhova sa 796, dok je Gut-Behrami sada treća sa 636 bodova.