Brignone prva u Val d'Isereu, Muzaferija 31., utrku nije završilo čak 26 takmičarki
(Izvor: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO)

Italijanka Federica Brignone pobjednica je današnjeg superveleslaloma u Val d'Isèreu, 11. utrke sezone u Svjetskom kupu u alpskom skijanju.

Tridesettrogodšnja Italijanka zabilježila je svoju treću pobjedu u ovoj sezoni i ukupno 24. u karijeri.

Drugo mjesto osvojila je Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie (+0.44), a treće još jedna Italijanka Soffia Goggia (+0.59).

Na zahtjevnoj stazi u francuskom skijaškom centru utrku nije završilo čak 26 takmičarki, odnosno  44,8 posto, uključujući i vodeću u Svjetskom kupu Amerikanku Michaelu Shiffrin. U toj disciplini to najveći broj odustajanja u Svjetskm kupu još od sezone 1999/2000.

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija bila je nadomak osvajanja bodova, zauzevši pretposljednje, 31. mjesto sa zaostatkom 5,49 sekundi.