Banjalučki festival cvijeća privukao mnogobrojne posjetioce

U parku "Petar Kočić" u Banjaluci danas je otvoren Banjalučki festival cvijeća koji će trajati do 17. aprila u okviru manifestacije "Banjalučko proljeće".

Prodajna izložba cvijeća će za posjetioce biti otvorena danas do 19 časova, u subotu od 11 do 19, a u nedjelju od 11 do 17 časova.

Posjetioci festivala danas su iskoristili lijepo vrijeme i cvjetne aranžmane za fotografisanje i šetnju. Mnogi od njih iskoristili su priliku da se raspitaju o svojim omiljenim vrstama cvijeća.

Tatjana Savanović koja uzgaja cvijeće istakla je da je ovo odlična prilika da izlože ono što imaju. Ona uzgaja mesožderke, stidljive mimoze, afričke ljubičice i oko 200 drugih vrsta.

"Mesožderke love insekte i jako su zanimljive, stidljive mimoze reaguju na dodir. Ova prilika da pokažem ono što uzgajam je jedinstvena, s obzirom da nisam registrovani proizvođač. Nadam se da će u budućnosti biti više ovakvih manifestacija", kazala je Savanović.

federalna.ba/AA
Banja Luka Festival cvijeća