Argentina pobjedom nad Meksikom ostala u trci za plasman u osminu finala
(Izvor: AA)

Fudbalska reprezentacija Argentine savladala je selekciju Meksika rezultatom 2:0 u susretu drugog kola grupe “C” i tako ostala u igri za plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Nije bilo konkretnih prilika na obje strane u prvom poluvremenu susreta odigranog na Lusail stadionu, u istoimenom katarskom gradu.

Najozbiljnije prijetnje bile su Lionela Messia u 34. minuti kada je pokušao iz slobodnog udarca iznenaditi golmana Meksika Guillerma Ochou, no bez uspjeha. Na drugoj strani Alexis Vega, također iz slobodnog udarca, šutirao je jako dobro u 45. minuti susreta, ali je golman Argentinaca Emiliano Martinez bio dobro postavljen.

Prvo poluvrijeme na Lusailu završeno je bez golova. Argentina je imala veći posjed lopte ali ipak bez šuta u okvir gola. Meksikanci nešto bolji, ali je prvo poluvrijeme bilo daleko od onoga što se očekivalo.

U drugom poluvremenu, u 50. minuti susreta, Messi je fauliran na samoj ivici kaznenog prostora. Izvo je slobodan udarac, ali lopta odlazi preko gola.

U momentima kada se činilo da je Argentina u potpunosti bezidejna, otvorio se prostor Messiju. U 64. minuti dodao mu je Angel Di Maria, a popularni Leo izvan kaznenog prostora majstorski šutira i loptu šalje u mrežu Meksika. Za njega je to bio osmi pogodak na svjetskim prvenstvima.

Konačan rezultat utakmice postavio je Enzo Fernandez koji je u 87. minuti sjajno pogodio za 2:0. Argentina je zabilježila važnu pobjedu i osvajila tri boda s kojima ostaje u igri za plasman u osminu finala Mundijala u Kataru.

Nakon završenog drugog kola u grupi “C“ prva je Poljska s četiri boda, druga je Argentina s tri, koliko ima i trećeplasirana Saudijska Arabija. Posljednji na tabeli je Meksiko s jednim bodom.