Zverev nakon preokreta pobijedio Varillasa za drugo kolo Australian opena
(Izvor: Ilustracija)

Njemački teniser Alexander Zverev plasirao se danas u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je pobijedio peruanskog igrača Juana Pabla Varillasa sa 4:6, 6:1, 5:7, 7:6 (3), 6:4.

Aktuelni olimpijski šampion i 13. igrač svijeta do pobjede je došao za četiri sata i šest minuta.

Prvi set je riješen u finišu, nakon što je 103. teniser na ATP listi napravio brejk u devetom gemu, a potom iskoristio drugu set loptu na svoj servis.

Zverev je odigrao odlično u drugom djelu igre tokom kojeg je vodio sa 5:0, a do kraja seta rivalu je prepustio jedan gem.

Njemački igrač je brejkom počeo i treći set, ali je u četvrtom gemu oduzimanjem servisa uzvratio Varilias.

Teniseri su zatim napravili po još jedan brejk, da bi u 12. gemu Varillas ponovo oduzeo servis rivalu i došao do 2:1 u setovima.

Brejka nije bilo u četvrtom setu koji je pripao Zverevu nakon taj-brejka rezultatom 7:3.

Odlučujući set riješen je u 10. gemu, nakon što je bivši drugi teniser svijeta iskoristio drugu meč loptu.

Zverev u drugom kolu igra protiv pobjednika meča između Francuza Laurenta Lokolia

i američkog igrača Michael Moya . Taj meč kao i većina drugih trenutno je prekinut zbog kiše.

U drugo kolo su se također plasirali i američki teniseri Jeffrey John Wolf, koji je bio bolji od domaćeg igrača Jordan Thompsona sa 6:3, 3:6, 6:4, 7:5 i Tommy Paul koji je savladao njemačkog tenisera Jan-Lennard Struff sa 6:1, 7:6 (8), 6:2.