Zverev eliminisao Alcaraza i plasirao se u polufinale AO
(Izvor: Cameron Spencer/Getty Images)

Šesti teniser svijeta Nijemac Alexandar Zverev plasirao se danas u polufinale Australian opena, pošto je savladao Španca Carlosa Alcaraza sa 3:1 po setovima 6:1, 6:3, 6(2):7, 6:4. Zverev je do pobjede nad drugim teniserom na ATP listi stigao poslije tri sata i osam minuta igre.

Zverev je bolje ušao u meč i brakeovima u drugom i šestom gemu stigao do vodstva u setovima.

U drugom setu, Nijemac je u sedmom i devetom gemu oduzeo servis protivniku i stigao do dva seta prednosti.

Ponovo je Zverev, i u trećem setu, prvi stigao do brakea, u desetom gemu servirao za pobjedu, ali je Alcaraz uspio da oduzme servis Nijemcu i odvede set u tie-brake, u kom je bio ubjedljiv, slavio sa 7:2 i smanjio prednost Zvereva.

Četvrti set je krenuo sa po brakeom na obje strane. Do devetog gema oba igrača su bila sigurna na svom servisu, kada je Zverev oduzeo servis Alcarazu, i u narednom odservirao za pobjedu i plasman u polufinale.

U polufinalu, Zverev će igrati protiv Rusa Daniila Medvedeva.