Zrinjski u Mostaru izgubio od Brava u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige

Nogometaši ljubljanskog Brava pobijedili su ekipu Zrinjskog sa 1:0 na stadionu Pod Bijelim brijegom, u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige.

Nakon prvog poluvremena gosti iz Ljubljane su vodili sa 1:0.

Zrinjski je imao priliku da dođe do prednosti u 15. minuti kada je Ćuže šutirao s desetak metara, ali je stativa spasila goste.

Kazna za promašaj "Plemića" stigla je u narednom napadu kada je Bravo poveo sa 1:0. Nakon uspješne akcije i ubačaja s lijeve strane, Ivanšek se najbolje snašao u petercu Zrinjskog i probacio loptu kroz noge golmana domaćih.

Ubrzo nakon primljenog gola Zrinjski je ponovo prijetio preko Ćužea, koji je još jednom sjajno šutirao, a golman Brava odlično brani svoj gol.

U finišu prvog poluvremena, Plemići su još jednom pokušali doći do izjednačenja. U 43. minuti, Kiš je imao priliku, ali je golman Brava ponovo bio siguran i spasio svoj tim od primljenog gola. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Početak drugog dijela donio je inicijativu Zrinjskog na sredini terena, međutim domaći tim nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti gostima. Bravo se dobro i organizovano branio tokom prvih 20 minuta nastavka utakmice, dok su igrači Zrinjskog imali poteškoća s kreiranjem ozbiljnih prilika.

Prvu ozbiljniju akciju domaći su imali u 70. minuti kada je Ćorluka centrirao s desne strane. Kiš je pokušao stići do lopte, ipak, bio je brži od lopte i nije uspio uputiti šut prema golu Brava. Sedam minuta kasnije, Savićev šut sa nekih 20 metara prolazi pored gola gostiju.

U posljednjih desetak minuta, Bravo je fokusiran na odbranu svog gola. Zrinjski je pokušavao doći do izjednačenja kroz centaršuteve, međutim odbrambeni igrači Brava uspješno očistili sve lopte ispred svog gola.

I u posljednjim minutama meča, Zrinjski je bezuspješno vršio pritisak i rezultat je ostao nepromijenjen.

Revanš meč igra se naredne sedmice u Sloveniji.