Zrinjski slavio u mostarskom derbiju

Fudbaleri Zrinjskog savladali su večeras Velež rezultatom 2:1 u zaostalom susretu drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mostarski derbi, koji je igran na stadionu Pod Bijelim brijegom, bolje je otvorio domaći sastav, koji je u 33. minuti pogotkom Slobodana Jakovljevića stigao u vodstvo. No, “Rođeni“ do kraja prvog poluvremena uspijevaju rezultat vratiti u egal. Strijelac za 1:1 u 44. minuti bio je Dženan Zajmović.

Zrinjski je bio nešto bolji rival u nastavku utakmice, što je krunisao u finišu, kada je Nemanja Bilbija pogodio u 86. minuti za veliki trijumf.

Poredak nakon osam odigranih kola: Tuzla City 19 bodova (utakmica manje), Zrinjski 18, Sloboda 15, Sarajevo 14, Velež 11, Željezničar 10...