Zrinjski savladao Tuzla City u Srebreniku

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog ostvarili su pobjedu na gostovanju u 18. kolu Premijer lige BiH nad Tuzla Cityjem rezultatom 1:2 (0:0).

Prvu priliku na utakmicu imao je Nemanja Bilbija, ali kapiten Zrinjskog nije bio precizan u 11. minuti. Bilbija loše šutira u 25. minuti, a domaći imaju najbolju priliku u 31. minuti kada Allan Eleouet nije uspio realizovati kolosalnu priliku.

U 40. minuti gosti su tražili gol nakon udarca Bilbije i odbrane golmana Barcole, ali se sudije nisu oglasile, odnosno nisu signalizirale da je lopta prešla gol-crtu.

Odluka o pobjedniku je riješena u drugom dijelu.

Nakon solo prodora Niko Janković je projektilom pogodio mrežu domaćeg tima za vodstvo u 65. minuti.

Nikola Mandić je u 80. minuti povisio na 2:0 za Mostarce i tada se činilo da je meč i definitivno odlučen.

Međutim, domaći preko Jasmina Čelikovića u 84. minuti vraćaju nadu, ali se na tome i završilo.

Do kraja Mostarci su sačuvali prednost i osvojila nova tri boda te se učvrstili na prvom mjestu premijerligaške tablice.