Zrinjski odnio bodove sa Grbavice

U derbi utakmici sedmog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je večeras na Grbavici pobijedio Željezničar sa 2:0.

Golove su postigli Muhahusejnović u 66. i Ćavar u 90. minuti.

Nogometaši Zrinjskog uspjeli su odnijeti bodove sa Grbavice i pokvarili slavlje Željezničara za 103. rođendan.

Prvi dio protekao je u borbenoj igri obje ekipe, ali bez većih prilika.

Na početku drugog dijela Zrinjski je imao dvije prilike preko Ćužea i Muhahusejnovića, ali igrači mostarskog tima nisu bili precizni iz dobrih situacija. Ipak, u 66. minuti gosti su uspjeli postići pogodak preko Mulahusejnovića, koji je iskoristio odlično dodavanje Topića i neodbranjivo šutirao te savladao Muftića.

Željezničar je nakon primljenog gola krenuo nešto ofanzivnije, a najbolju priliku imao je u 83. minuti kada je Radovac pogodio prečku.

U finišu meča nogometaši Zrinjskog napravili su lijepu akciju pred golom domaćih, Malekinušić je uposlio Ćavara koji pogađa za 0:2. Bio je to Ćavarov drugi pogodak na Grbavici u ovoj sezoni, s obzirom na to da je u prvom kolu, kao igrač Širokog Brijega pogodio za pobjedu tima sa Pecare.

Zrinjski je i dalje bez poraza a ovo mu je bila četvrta pobjeda u pet mečeva, dok je Željezničar doživio drugi poraz i izgubio korak za vodećim Sarajevom protiv kojeg se sastaje u srijedu u najvećem bh. derbiju.

Sarajevo je danas slavilo u Banjoj Luci protiv Borca sa 1:0 i učvrstilo se na prvom mjestu, dok je Posušje savladalo Radnika sa 3:1 i preuzelo drugu poziciju.

U petak su odigrana tri meča u kojima su bodove podijelili Široki Brijeg i Gošk (2:2) te Velež i Sloga (0:0), dok je Igman slavio protiv Slobode sa 1:0.