Zrinjski izborio play-off rundu Konferencijske lige

U uzvratnom susretu 3. kola kvalifikacija Uefine Konferencijske lige Zrinjski je u Mostaru bio bolji od Boteva 2:0 i ukupnim rezultatom 3:2 izborio je nastup u play-off rundi tog europskog natjecanja.

Zrinjski nije dobro ušao u utakmicu. U prvih dvadesetak minuta gosti su imali inicijativu i nekoliko opasnih izleta pred golom Zrinjskog.

Stvari su su počele mijenjati od 22. minute i promašenog jedanaesterca za domaće.

Prvo je Nardin Mulahusejnović šutirao glavom, njegov udarac krajnjim je naporom obranio Hans Christian Bernat, a zatim je u pokušaju da dođe do lopte gostujući vratar srušio Matiju Malekinušiča i sudac je pokazao na bijelu točku.

Međutim, Frano Mlinar jako je loše izveo kazneni udarac i Bernatu nije bilo teško obraniti njegov udarac.

Iako su propustili veliku priliku promašeni kazneni udarac kao da je probudi "plemiće" i kako je utakmicama odmicala domaći su bili sve opasniji.

U 37. Mulahusejnović je iskosa šutirao malo pored gola, a dvije minute kasnije bio je precizniji i glavom je u mrežu proslijedio ubačaj Kerima Memije.

U 41. minuti Antoine Conte daleko od lopte udario je Mulahusejnovića, a sudac mu je bez puno razmišljanja pokazao izravan crveni karton.

Gosti su svoju najveću priliku u prvom poluvremenu imali u sudačkoj nadoknadi kada je nakon munjevite kontre Samuel Akere izišao sam pred vratara Marka Marića, ali ga nije uspio svladati.

Drugih 45 minuta igralo se uglavnom na polovici gostiju, ali nije Zrinjski uspijevao pronaći završni pas sve do 83. minute kada je Mario Ćuže prošao po lijevoj strani.

Došao je do crte, vratio loptu na pet metara, a tamo ju je dočekao Kiš. Šutirao je isprve i prizemnim udarcem pogodio za 2:0.

Vinni Triboulet zatresao je mrežu Marićevog gola u 90. minuti i šokirao domaće navijače, ali je taj pogodak poništen zbog zaleđa bugarskog napadača.

Tako je Zrinjski došao do pobjede od dva gola razlike i ukupnim rezultatima 3:2 preskočio pretposlednju prepreku do ulaska u grupnu fazu Konferencijske lige.

Protivnik Mostarcima u play-offu bit će najvjerojatnije Vitória de Guimarães, koja trenutno igra uzvratni susret sa švicarskim Zurichom i koja ima prednost od 3:0 iz prvog susreta.