Željezničar odnio bodove iz Mostara

U derbiju drugog kola WWin lige BiH Željezničar je u Mostaru pobijedio Velež rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo puno pravih prilika, a Željezničar je definitivno bio bolja momčad.

Gosti su imali i najbolju priliku u tom dijelu utakmice. U 42. minuti Amer Hiroš je neometan iz s pet-šest metara pucao ravno u domaćeg vratara i tako propustio sjajnu priliku da dovede svoju ekipu u vodstvo.

Velež je poveo u 53. minuti. Ante Oreč prošao je po desnoj strani, ubacio pred Željezničarov gol, a tamo je glavom u mreži loptu pospremio Mihail Mlinarić.

Gol je šokirao goste iz Sarajeva koji do izjednačenja nikako nisu uspijevali povezati svoje redove. Ipak, u 72. minuti uslijedila je brza akcija gostiju koju je u izjednačujući pogodak pretvorio Edwin Odinaka.

U 85. minuti Veležova obrana izgubila je loptu na sredini terena, što je iskoristio Aleksandar Boljević koji je pogodio za pobjedu Željezničara za 2:1.

Imali su domaći u sudačkoj nadoknadi još jednu veliku šansu, ali je tri boda gostima osigurao sjajnom intervencijom vratar Vedad Muftić.

Ovo je bio prvi nastup Veleža u novoj sezoni nakon što im je odgođena prva utakmica protiv Borca. Željezničar je nakon domaćeg poraza od Širokog Brijega u svom drugom nastupu upisao prvu pobjedu.