Zekić: Pokušat ćemo nove igrača što prije uklopiti u ekipu
(Izvor: Fena/Almir Razić)

Zekić: Pokušat ćemo nove igrača što prije uklopiti u ekipu

Fudbalski klub Sarajevo u nedjelju će na stadionu Asim Ferhatović Hase ugostiti ekipu Sloge u okviru osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Trener FK Sarajevo Zoran Zekić kazao je uoči prvog zvaničnog takmičarskog meča u 2025. godini da nije imao mnogo vremena za uigravanje novih igrača. 

- Bilo je dosta promjena u ekipi, došlo je nekoliko novih nogometaša, a nadam se i pojačanja. Pokušat ćemo ih što prije uklopiti u ekipu i prenijeti im naše ideje. Nemamo puno vremena, već u nedjelju nas čeka ozbiljan ispit protiv Sloge. Ne znamo tačno kakvu snagu imaju jer su doveli veliki broj igrača. Ovu utakmicu ćemo morati iznijeti na mišiće - izjavio je Zekić na današnjoj konferenciji za medije.

Zekić je naveo da se dosta toga za vrijeme priprema i prijelaznog roka nije odvilo onako kako bi on želio, neki igrači su se povrijedili, a neki su napustili klub.  

- Imamo nekoliko novih igrača i morat ćemo pronaći najbolje rješenje za nastavak sezone. Ekipa će morati pokazati karakter i izvući najbolje iz ove situacije -dodao je Zekić. 

Defanzivac Mihael Kuprešak kazao je da ekipa spremno dočekuje nastavak sezone.

- Radili smo naporno i spremni smo za drugi dio sezone. Ne znamo mnogo o Slogi, ali su doveli iskusne igrače. Naš fokus mora biti na našoj igri i od prve minute moramo nametnuti ritam - izjavio je Kuprešak. 

Utakmica se igra u nedjelju od 15.15 sati na stadionu "Asim Ferhatović Hase". Pobjednik ovog duela u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz duela između Igmana i Zrinjskog.

federalna.ba/Fena

FK Sarajevo Sloga Zoran Zekić
FK Sarajevo FK Borac Premijer liga BiH u nogometu
0 24.03.2025 12:12
Nogometni savez FK Sarajevo FK Željezničar
0 18.03.2025 12:26
KK Bosna FK Željezničar FK Sarajevo
0 18.03.2025 12:14
FK Sarajevo prazne tribine sigurnosni razlozi
0 13.03.2025 13:33
FK Velež FK Sarajevo
0 08.03.2025 18:58
FK Sarajevo NK Široki Brijeg
0 02.03.2025 22:52