Za kraj Željine stotke, pobjeda nad Širokim na Grbavici

Proslavu stote godišnjicu postojanja Željezničar je okončao pobjedom na svojoj Grbavici. U okviru 19. kola M:tel Premijer lige BiH Željo je savladao Široki Brijeg sa 1:0. Gol odluke postignut je u 38. minuti, a strijelac je Sedan Subašić, nad kojim je u 20. minuti napravljen prekršaj za kazneni udarac. Međutim, Ermin Zec je šutirao sa 11 metara pored gola. Domaćin je mogao i do uvjerljivijeg trijumfa da je Nedim Mekić iskoristio dvije velike šanse kada je u prvom pogodio stativu i kada je u drugom poluvremenu sam izašao pred gostujućeg golmana, ali je šutirao pored gola. Susret na Grbavici je odigran u vrlo teškim uvjetima, teren je bio totalno raskvašen, klizav i sva sreća da niko od aktera nije bio ozbiljnije povrijeđen. No, velika borbenost sa obje strane nije izostala.

Ovom pobjedom Željo je jesenji dio prvenstva završio na 6. mjestu sa 26 osvojenih bodova, dok će Širokobriježani prezimiti premijerligašku pauzu sa bodom više, na 5. mjestu.

U drugom susretu ekipe Tuzla Cityja i Radnika na Tušnju su podijelili bodove odigravši neriješeno 2:2.

Gosti su prvi poveli u 21. minuti golom Blagojevića iz penala. Preokret je donio Krpić golovima u 35. i 63. minuti sa bijele tačke. Ipak, u sudijskoj nadoknadi ekipa iz Bijeljime je uspjela doći do remija, a strijelac izjednačujućeg gola bio je Šarić.

Ostali susreti 19. kola odigrani su u petak i subotu. Zrinjski je slavio ubjedljivu pobjedu nad Leotarom od 6:2 čime je polusezonu okončao na liderskoj poziciji na tabeli sa 12 bodova više od prvog rivala.

Sarajevo je na Koševu poraženo od Veleža sa 0:2, dok je Borac u Banjoj Luci savladao Slobodu sa 3:1. Jedini susret bez golova odigrali su Posušje i Rudar.

Željezničar - Široki Brijeg 1:0

Sezona se nastavlja krajem februara sljedeće godine.

Jesenji prvak je Zrinjski sa 48 osvojenih bodova, deset više od drugoplasiranog Tuzla Cityja. Treći je Borac sa 30, a četvrto Sarajevo sa 28 osvojenih bodova.

Drugi dio premijerligaške tabele predvodi Sloboda sa 24 boda. Slijedi Velež 21, zatim Rudar P., Posušje, Leotar 16, dok je posljednji Radnik B. sa 11 osvojenih bodova.

Proljetni dio prvenstva je na programu 26. februara 2022. godine.