Xavi Pascual odlazi iz Barcelone na kraju sezone
Košarkaški klub Barcelona je objavila da će glavni trener Xavi Pascual aktivirati klauzulu o otkupu u svom ugovoru i odstupiti s dužnosti na kraju tekuće sezone, čime će prijevremeno okončati svoj ugovor s klubom, koji je trebao trajati do 2028. godine, prenio je Eurohoops.
Ova odluka označava kraj Pascualovog drugog mandata na čelu košarkaškog tima Barcelone. Trener iz Gave vratio se u klub 17. novembra 2025. godine, u vrijeme kada se tim suočavao sa značajnim sportskim poteškoćama.
U službenoj izjavi, Barcelona se zahvalila Pascualu na njegovom radu i predanosti tokom proteklih mjeseci i poželjela mu uspjeh u sljedećoj fazi karijere, dodao je Eurohoops.
Uprkos najavi, i klub i trener ostaju potpuno fokusirani na zajednički cilj završetka sezone osvajanjem titule Liga ACB.
Osim ako ne bude nekog velikog iznenađenja, Xavi Pascual će biti sljedeći trener Dubaia, naveli su mediji.
federalna.ba