Wolverhampton savladao Brentford u Premiershipu

Fudbaleri Wolverhamptona pobijedili su večeras na gostovanju ekipu Brentforda sa 2:1, u meču 23. kola Premiershipa.

Meč je u 32. minutu bio prekinut zbog nadlijetanja drona, a pauza je trajala dvadesetak minuta.

Utakmica Premiershipa prekinuta zbog drona

Fudbalska utakmica engleskog "Premiershipa" između Brentforda i Wolverhamptona prekinuta je jer se iznad terena u zapadnom dijelu Londona pojavila bespilotna letjelica. Igrači su napustili teren u 34. minuti utakmice pri rezultatu 0:0. Igra je nešto ranije bila dugo u prekidu zbog sudara glav...

U nastavku utakmice gol za goste postiže Joao Moutinho u 48. minutu, da bi poslije centaršuta iz slobodnog udarca izjednačio Ivan Toney u 71. minutu.

Gol za pobjedu gostiju postigao je sedam minuta kasnije Ruben Neves, poslije preciznog udarca sa distance.

U šestom minutu nadoknade vremena poslije gledanja VAR-a poništen je gol gostujućeg igrača Adame Traorea, zbog ofsajda.

Na tabeli Premiershipa Wolverhampton zauzima osmo mjesto sa 34 boda, a Brentford je poslije četvrtog uzastopnog poraza 14. sa 23 boda.

Wolverhampton u sljedećem kolu dočekuje Arsenal, dok Brentford gostuje Manchester Cityju.