WHO donirao Somaliji 200 boca sa kisikom
Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) donirala je Somaliji 200 boca s kisikom i 50 regulatora kisika kako bi pomogla toj afričkoj zemlji da se suoči s porastom broja slučajeva zaraze koronavirusom (COVID-19).
Zdravstvene vlasti Somalije prethodno su uputile zahtjev WHO-u kako bi građanima mogli pružiti terapiju kisikom.
Ured WHO-a u Somaliji je nakon zahtjeva toj zemlji nabavio i isporučio 200 boca s kisikom i 50 regulatora kisika s ovlaživačem.
WHO je na Twitteru objavio da se ta zemlja suočava sa akutnim nedostatkom medicinskog kisika zbog porasta broja slučajeva COVID-19 i broja hospitaliziranih pacijenata.
U Somaliji je od početka pandemije zabilježeno 7.727 zaraženih koronavirusom i 260 smrtnih slučajeva povezanih sa COVID-19.
federalna.ba/AA