West Ham istražuje napad na njemačke radio reportere

Fudbalski klub West Ham saopštio je danas da ispituje navode da su dvojicu njemačkih radio reportera napali domaći navijači tokom prve polufinalne utakmice Lige Evropa protiv Eintrachta iz Frankfurta.

"U skladu sa našim pristupom nulte tolerancije, svi koji budu identifikovani kao počinioci biće proslijeđeni policiji, saopštili su iz londonskog kluba.

Incident se dogodio u četvrtak naveče na stadionu u Londonu tokom meča u kojem je Eintrachta savladao domaćina sa 2:1. Njemački list Bild navodi da su navijači sjedili iza reportera, da su ih udarali pesnicama, a jednom od njih su skinuli slušalice.

Reporteri njemačkog javnog servisa (ARD) rekli su da su napadnuti nakon što je u 21. minutu na 1:1 izjednačio igrač West Hama Michail Antonio.

Na poluvremenu reporteri su premješteni na drugu poziciju. Nije poznato da li im je bila potrebna medicinska pomoć.

West Ham je osudio takvo ponašanje i rekao da će počinioci biti kažnjeni.

"Svim počiniocima biće izrečena zabrana na neodređeno i neće moći da uđu na londonski stadion niti da putuju sa klubom. Ovakvom ponašanju nema mjesta", dodaje se u saopštenju.