Werder do boda protiv Bayerna, Augsburg remizirao
(Izvor: EPA-EFE/ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL CONDITIONS)

Fudbaleri Bayerna iz Minhena i Werdera odigrali su danas neriješeno 1:1, u utakmici osmog kola njemačke Bundeslige.

Werder je poveo golom Maximilijana Eggensteina u 45. minutu, da bi konačan rezultat postavio Kingsley Coman u 62. minutu.

Bayern je prvi na tabeli Bundeslige sa 19 osvojenih bodova, dok je ekipa Werdera na devetom mjestu sa 11 osvojenih bodova.

Istim rezultatom završen je i meč Borussije M'gladbach i Augsburga.

Borussija je povela golom Florijana Neuhausa u petom minutu.

Igrač Augsburga Raphael Framberger dobio je drugi žuti karton u 66. minutu, a njegova ekipa je uprkos igraču manje došla do izjednačenja u 88. minutu golom Danijela Caligiurija.

Ekipa Borussije iz M'gladbacha nalazi se na sedmom mjestu sa 12 bodova, dok ekipa Augsburga zauzima 10. mjesto sa 11 osvojenih bodova.

Fudbaleri Hoffenheima i Stuttgarta odigrali su neriješeno 3:3.

Hoffenheim je poveo golom Christopha Baumgartnera u 16. minutu, da bi Stuttgart do kraja prvog poluvremena preokrenuo i poveo golovima Nicolasa Gonzalesa u 18. minutu i Silasa Wamangituke u 27. minutu.

U drugom poluvremenu Hoffenheim dolazi do vodstva golovima Ryana Sessegnona u 48. minutu i golom Andreja Kramarića iz penala u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Marc Oliver Kempf u 92. minutu.

Hoffenheim je 12. na tabeli sa osam bodova, dok je Stuttgart osmi sa tri boda više.

Wolfsburg je u gostima pobijedio Schalke sa 2:0, dok je Bayer Leverkusen bio bolji od Arminije, takođe u gostima, sa 2:1.

sport Bundesliga Bayern München Augsburg Arminia Bielefeld Werder Hoffenheim Stuttgart
0 19.04.2024 20:25
0 19.04.2024 19:17
0 19.04.2024 00:01
0 18.04.2024 20:30
0 18.04.2024 17:49
0 17.04.2024 00:02