Vjernici obilježili dolazak hrišćanskog praznika Božića u Zenici
Zenički vjernici večeras su paljenjem Badnjaka, simbolom Hrista i Božijeg blagoslova i vatrometom obilježili dolazak najvažnijeg hrišćanskog praznika Božića.
Večernje Bogosluženje služio je jerej Dražen Andžić, drugi paroh zenički u Crkvi rođenja Presvete Bogorodice uz poštivanje higijensko-epidemioloških mjera.
Nakon paljenja Badnjaka upriličeno je prigodno slavlje uz kuhano vino u dvorištu crkve.
federalna.ba/Berina Pašalić
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.
Badnjak
Zenica