Višća i Hodžić strijelci u remiju Basaksehira i Kasimpase

Ekipe Basaksehira i Kasimpase su u 15. kolu turske Superlige remizirali 2:2, a današnji meč su obilježili fudbaleri iz Bosne i Hercegovine.

Basaksehir je poveo u 27. minuti golom Nacera Chadlija koji je pogodio na asistenciju bh. veznjaka Edina Višće.

Ekipa Kasimpase je izjednačila u 36. minuti golom Yusufa Erdogana. Kasimpasa je od 43. minute igrao sa igračem manje nakon što je Aytac Kara dobio crveni karton. Međutim, gostima to nije smetalo da dođu do vodstva u 85. minuti kada su poveli golom bh. napadača Armina Hodžića, kojem je asistirao bh. veznjak Haris Hajradinović.

Basaksehir je uspio izjednačiti u drugoj minuti sudijske nadoknade golom Višće, što je bio i konačan rezultat meča.

Basaksehir trenutno zauzima 16. poziciju sa isto toliko bodova, dok je Kasimpasa na 11. sa 19 bodova.

Lider je Galatasaray sa 29 bodova, a potom slijede Alanyaspor sa 27, koliko ima i Gaziantep, te Fenerbahče sa 26.