Višća golom u 90. minuti donio pobjedu Trabzonsporu protiv Galatasaraya

Golom Edina Višće u 90. minuti Trabzonspor je došao do velikog preokreta i pobjede rezultatom 2:1 na gostovanju kod Galatasaraya.

Derbi 23. kola turske Super lige između bivših turskih prvaka Galatasaraya i Trabzonspora igran je na Nef stadionu u Istanbulu pred oko 20.000 gledalaca.

Gol za vodstvo "lavova" je postigao Alexandru Cicaldau iz penala u 31. minuti meča, a gol za izjednačenje u 84. minuti postigao je Anastasios Bakasetas koji se odlično snašao u šesnaestercu i savladao iskusnog rezervistu na golu Galatasaya Fatiha Ozturka, koji je prvi put bio na golu nakon 414 dana.

Gol odluke i pobjedu Trabzonspora postigao je u 90. minuti bosanskohercegovački fudbaler Edin Višća koji je nedavno stigao u tu ekipu i pridružio se treneru Abdullahu Avciju s kojim je i u Basaksehiru nizao velike uspjehe.

Odbrana Galatasaraya napravila je veliku grešku, a iskusni Višća je to iskoristio i postigao sjajan gol.

Trabzonspor je lider na tabeli turske Superlige s 54 boda i ima devet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Konyaspora.

Posrnuli istanbulski velikan Galatasaray doživio je poraze u sve četiri ligaške utakmice ove godine i nalazi se na 15. mjestu na tabeli sa 27 bodova.