Verona poslije preokreta pobijedila Veneziju, remi Spezije i Sassuola
(Izvor: EPA-EFE/ETTORE GRIFFONI)

Fudbaleri Verone pobijedili su danas na gostovanju ekipu Venezije sa 4:3, u meču 16. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je poslije prvog poluvremena vodio sa 3:0, a strijelci su bili Pietro Ceccaroni u 12., Domen Črnigoj u 19. i Thomas Henry u 28. minutu.

U nastavku meča Verona dolazi do potpunog preokreta, a rezultat je prvo autogolom smanjio Henry u 52. minutu.

Ceccaroni je u 63. minutu dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom u šesnaestercu.

Dva minuta kasnije sa "bijele tačke" je bio precizan Gianluca Caprari, da bi do pobjede gosti došli golovima Giovanni Simeonea u 67. i 85. minutu.

Verona je sada deveta na tabeli Serie A sa 23 boda, dok je Venezija 16. sa 15 bodova.

Spezia i Sassuolo su odigrali neriješeno 2:2.

Rey Manaj je doveo Speziju u vodstvo golom u 35. minutu, a Emmanuel Gyasi je u 48. minutu uvećao prednost.

Gostujući tim je do kraja došao do boda, a golove je postigao giacomo Raspadori u 66. i 79. minutu.

Sassuolo je na 12. mjestu sa 20 bodova, dok je Spezija 17. sa 12 bodova.