Veliki istanbulski derbi Fenerbahcea i Galatasaraya završen bez golova
(Izvor: AA)

Fenerbahce je u velikom turskom derbiju u 18. kolu Trendyol Super lige remizirao s Galatasarayem rezultatom 0:0.

U prvom poluvremenu gledaoci nisu vidjeli mnogo izglednih prilika pa se na odmor otišlo kod rezultata 0:0. U nastavku meča oba tima su imala po nekoliko dobrih šansi, ali se rezultat nije mijenjao te je derbi završen bez golova.

Meč je protekao u velikoj borbenosti fudbalera obje ekipe, a u nekoliko navrata su zabilježene i žestoke rasprave među igračima. Utakmicu je obilježio i veliki broj prekršaja.

Bh. napadač u dresu Fenera Edin Džeko igrao je do sudijske nadoknade drugog poluvremena, kada ga je zamijenio Michy Batshuayi.

Fenerbahce je trenutno lider s 44 boda, koliko ima i Galatasaray. Potom slijede Trabzonspor s 30 bodova i Kayserispor koji ima 29.