Velež nakon golijade prošao u četvrtfinale Kupa BiH
(Izvor: FK Tuzla City/Facebook)

Velež je u uzbudljivoj utakmici odigranoj u petak u Mostaru pobjedio ekipu Tuzla Cityja rezultatom 3:2 te se tako plasirao u četvrtfinale nogometnog Kupa BiH.

Velež od početka preuzima inicijativu te su "Rođeni" svoju bolju igru okrunili pogotkom u 20. minuti kada na asistenciju Suljića zabija Vehabović.

Velež je uduplao svoje vodstvo u 50. minuti kada je Suljić pogodio na centaršut Guliašvilija.  Gosti iz Tuzle se nisu predavali te su se "vratili" u utakmicu nakon dva brza gola. U razmaku od minute zabili su dva pogotka.

Prvo je Irfan Hadžić pogodio nakon kornera u 61. minuti, a domaće navijače je šokirao Mirza Delimeđac pogotkom u 62. minuti.

Potpuni preokret spiječio je Nermin Haskić u 69. minuti koji je zabio za 3:2 i veliko slavlje domaćih navijača. Do kraja utakmice Tuzlaci su pokušavali doći do jedanaesteraca, ali Velež je izdržao i prošao u četvrtfinale.

Ostale utakmice osmine finala Kupa BiH igraju se tijekom vikenda.