Važna pobjeda košarkaša Slobode

Košarkaši Slobode ostvarili su važnu pobjedu nad ekipom Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 103:88.

Iako su Tuzlaci došli do pobjede s dvocifrenom razlikom valja istaći kako je susret odlučen u posljednjih pet minuta. Sve do tada gosti su imali rezultatski priključak i nisu se predavali.

Na kraju je Sloboda preko raposloženih Devine Ekea, Ismeta Sejfića i Đorđa Lelića stigla do dvocifrene razlike i zaslužene pobjede.

U prvom dijelu Mladost iz Mrkonjić Grada je imala i +10, a na odmor su otišli s rezultatom 45:49.

U nastavku je Sloboda stigla zaostatak, povela, ali Mladost je uvijek bila na loptu ili dvije iza Tuzlaka.

U samom finišu Mladost je poklekla, a Sloboda bila efikasna i stigla do trijumfa.

Eke sa 25 poena bio je najefikasniji akter susreta, a kod gostiju Matija Popović sa 16.

U ranije odigranim utakmicama današnjeg programa 17. kola Orlovik je savladao Prijedor Spartak 92:79, a susret Slavija - Spars okončan je rezultatom 83:102. U posljednjem susretu dana Bosna je pobijedila Leotar sa 104:86.