Uzbekistanac osvojio olimpijsko zlato u superteškoj kategoriji
EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Uzbekistanski bokser Bahodir Žalolov osvojio je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u superteškoj kategoriji. On je u finalu pobijedio Amerikanca Richarda Torreza, sudijskom odlukom 5:0.

Bronzane medalje ranije su osvojili Britanac Frazer Clarke i Kazahstanac Kamšibik Kunkabaev.

Kubanac Andy Cruz osvojio je zlato u lakoj kategoriji nakon što je na poene (4:1) pobijedio Amerikanca Keyshawna Davisa, dok su bronzane medalje ranije osvojili ermenski borac Aganes Bačkov i Australijanac Harry Garside.

Zlato u ženskoj lakoj kategoriji pripalo je irskoj takmičarki Kellie Harrrington, koja je u finalu savladala Brazilku Beatris Fereiru na bodove 5:0, a bronze su osvojile Finkinja Mira Potkonen i Tajlanđanka Sudaporn Sisondi.

U srednjoj kategoriji zlato je osvojila Britanka Lauren Price pobjedom u finalu nad Kineskinjom Li Canj (5:0), dok su do bronzi stigle Nizozemka Nuška Fontejn i Ruskinja Zenfira Magomedalieva.