Utah upisao i sedmi trijumf

Košarkaši Utaha pobijedili su prošle noći u gostima ekipu Atlante sa 116:98 i tako upisali sedmi trijumf u osam mečeva od početka nove sezone NBA lige. Utakmica je bila neizvjesna tokom prve tri četvrtine, Utah je pred posljednju dionicu vodila 75:74, ali je u posljednjih 12 minuta ubacila osam trojki i pogodila 13 od posljednja 22 šuta.

Utah je do pobjede vodio Jordan Clarkson  sa 30 poena, Bojan Bogdanović je dodao 23, Joe Ingles19, dok je Rudy Gobert upisao 15 skokova i 13 poena.

U timu Atlante, koja je doživjela drugi poraz u nizu i peti ukupno, najbolji je bio Tre Young sa 21 poenom, De'Andre Hunter je ubacio 14.

Košarkaši Oklahome pobijedili su u gostima Los Angeles Lakerse sa 107:104, za tek drugi trijumf u sezoni i to drugi protiv iste ekipe.

Oklahoma je nadoknadila 19 poena zaostatka, a najzaslužniji za to bili su Shai Gilgeous-Alexander i Ty Jerome. Gilgeous-Alexander je postigao 11 od svojih 28 poena u posljednjoj četvrtini, dok je Jerome ubacio 14 poena.

U redovima Lakersa, koji sada imaju skor 5/4, najbolji je bio Anthony Davis sa 29 poena i 18 skokova, dok je Russell Westbrooke ubacio 27 ali je promašio trojku za produžetak.

Košarkaši Phoenixa slavili su protiv Houstona sa 123:111 i tako stigli do treće pobjede u nizu, a predvodio ih je Devin Booker sa 27 poena. Na drugoj strani, Houston je doživeo peti poraz u nizu, a najbolji u tom timu bio je Kevin Porter sa 20 poena.

Košarkaši Bostona pobijedili su Miami u gostima sa 95:78, dok je Philadelphija bila bolja od Detroita sa 109:98.