Urugvajski biciklista Silva pobednik druge etape trke Giro d'Italia
Urugvajski biciklista Guillermo Silva pobjednik je druge etape trke Giro d’Italia, koju je obilježio veliki broj padova, a zahvaljujući trijumfu preuzeo je i vođstvo u generalnom plasmanu. Silva je tako postao prvi biciklista iz Urugvaja koji je osvojio etapu na Giru i obukao roze majicu lidera. On je trijumfovao rezultatom 5:39,25 sati.
"Presrećan sam. Tek mi je druga etapa na Giru, a već sam uspio da pobijedim i preuzmem roze majicu. Osjećao sam se dobro, ali nisam mogao ni da zamislim ovakav rezultat", rekao je Silva.
Etapa duga 221 kilometar, vožena danas od Burgasa do Velikog Tarnova u Bugarskoj, završena je sprintom veće grupe vozača, nakon što su favoriti uhvaćeni na svega 300 metara do cilja. Silva je zahvaljujući pomoći timskog kolege Christiana Scaronija došao u idealnu poziciju za napad i uspio da zadrži prednost ispred Nijemca Floriana Storka i Italijana Guilija Ciconea.
"Moram da zahvalim Scaroniju, koji mi je pomogao i u potjeri za vodećima i u pripremi sprinta. Ovaj dan sigurno nikada neću zaboraviti", dodao je Silva.
Pred sam finiš etape došlo je do ozbiljnog incidenta na mokrom kolovozu, kada je oko 15 biciklista palo u jednoj krivini na nešto više od 20 kilometara do cilja. Trka je nakratko prekinuta kako bi pomoć bila ukazana povrijeđenim vozačima.
Treća etapa vozi se u nedjelju od Plovdiva do Sofije, u dužini od 175 kilometara, a očekuje se završnica pogodna za sprintere.
Ovogodišnji, 109. Giro d’Italia završava se 31. maja u Rimu.
Beta/federalna.ba