Uroš Gutić i Emina Alagić pobjednici 6. Međunarodne trke prijateljstva 'Goražde 5K'
Uroš Gutić, član AK „Inviktus“ Pale pobjednik je šeste Međunarodne trke prijateljstva "Goražde 5 K" koja je večeras održana u gradu na Drini. Drugo mjesto pripalo je Goraždaninu Emiru Hastoru dok je treće osvojio Berin Mušanović (AK Bosna).
Emina Alagić ( Cr.387) iz Sarajeva potvrdila je prošlogodišnju titulu prvakinje u ženskoj konkurenciji, drugo mjesto osvojila je Amela Trožić (AK Sana), dok je trećeplasirana Sara Lučić (AK Pale).
Šesta Međunarodna trka prijateljstva Goražde 5K okupila je više od 500 učesnika različitih uzrasta, a u glavnoj trci učestvovalo je više od 300 takmičara iz BiH, regiona i Evrope.
Medalje i pehari dodijeljeni su i za najuspješnije Goraždane i Goraždanke na utrci 5 K. U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Merjema Šuman,drugo je pripalo Ajli Kanlić dok je treća Aida Hastor. U muškoj kategoriji najbrži je bio Adnan Čelik, drugi je Edin Džebo dok je treće mjesto pripalo Erminu Šišiću.
Posebnu draž manifestaciji dale su utrke djece u kojima je učestvovalo više od 250 dječaka i djevojčica iz deset gradova BiH, koji su se takmičili u šest kategorija. Uz najuspješnije, svi takmičari su dobili i učesničke medalje.
U Atletskom klubu Goražde ponosni su na organizaciju ove jedinstvene manifestacije koja promoviše kraljicu sportova, zdrave stilove života, ali i prijateljstvo među ljudima.
- Ponosni smo što je AK Goražde po šesti put uspješno organizirao Međunarodnu trku prijateljstva Goražde 5K.Sretni smo što je sve proteklo u najboljem redu i vjerujemo da će učesnici ponijeti lijepe utiske i doći nam ponovo na narednu. Zahvalni smo svim ljudima koji su nam pomogli, uključujući i naše građane i djecu koji su dali jedan nemjereljiv doprinos da ova manifestacija uspije - poručio je predsjednik Atletskog kluba Goražde Zaim Šuman.
Inače, šestu Međunarodnu trku prijateljstva „Goražde 5K“ otvorio je predsjedavajući Predsjedništva Denis Bećirović koji je učestvovao u „Šetnji za ozdravljenje“ koja je tradicionalno organizirana za članice Udruženja oboljelih od karcinoma dojke i drugih malignih oboljenja "Biser" Goražde.
Fena/federalna.ba
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.