United ubjedljivom pobjedom protiv Chelsea osigurao plasman u Ligu šampiona
(Izvor: Ilustracija/Twitter)

Fudbaleri Manchester United pobjedili su večeras na svom terenu Chelse sa 4:1, u zaostaloj utakmici 32. kola Premier lige.

United je poveo u šestom minutu, kada je odličan centaršut iz slobodnog udarca iskoristio Casemiro, koji je glavom savladao golmana Kepa Arrizabalaga.

Domaći tim je do drugog gola stigao u šestom minutu nadoknade prvog dijela, kada se nakon odlične akcije i asistencije Jadon Sancho u strijelce upisao Antoni Marsijal.

U drugom poluvremenu golove za United su postigli  Bruno Fernandes u 73. minutu sa penala i Marcus Rashford u 78. minutu, dok je jedini gol za goste zabilježio  João Félix Sequeira.

Rashford  je postao prvi igrač Uniteda koji je postigao 30 golova u jednoj sezoni, nakon Robin van Persie i sezone 2012/13.

United je trećom vezanom pobjedom osigurao nastup u Ligi šampiona naredne sezone. Tim iz Manchestera na trećem mjestu Premier lige ima 72 boda, dok Chelse na 12. poziciji ima 43 boda.

U posljednjem kolu Premier lige United dočekuje Fulham, dok londonski tim na svom terenu igra protiv Newcastla.