Union pobijedio u berlinskom derbiju, Wolfsburg remizirao
(Izvor: EPA-EFE/FILIP SINGER)

Fudbaleri Uniona pobijedili su danas na svom terenu u berlinskom derbiju Herthu sa 3:1, u utakmici prvog kola Bundeslige.

Nova sezona u Bundesligi počela je u petak uveče, pobjedom aktuelnog šampiona Bayerna iz Minhena u Frankfurtu protiv Eintrachta 6:1.

Union je danas poveo golom Jordana Siebatcheua u 32. minutu, a prednost je udvostručio Sheraldo Becker u 50. Treći gol za domaće postigao je Robin Knoche u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Dodi Lukebakio u 85. minutu.

Fudbaleri Borussije iz M'gladbacha pobijedili su na svom terenu Hoffenheim sa 3:1.

Hoffenheim je poveo golom Roberta Skova u 25. minutu, a domaći su izjednačili u 42. minutu golom Ramyja Bensebainija. Borussija je povela golom Marcusa Thurama u 71. minutu, a sedam minuta kasnije konačan rezultat postavio je Nico Elvedi.

Hoffenheim je od 19. minuta igrao sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Stefan Posch.

Fudbaleri Wolfsbruga odigrali su na svom terenu neriješeno 2:2 protiv Werdera iz Bremena.

Wolfsburg je poveo u 11. minutu kada je strijelac bio Lukas Nmecha, a Werder je preokrenuo sa dva brza gola. Izjednačio je Niclas Fullkrug u 21. a dva minuta kasnije klub iz Bremena poveo je pogotkom Leonarda Bittencourta.

Bod domaćima obezbijedio je Josuha Guilavogui pogotkom u 84. minutu.

U ostalim utakmicama Freiburg je na gostujućem terenu pobijedio Augsburg sa 4:0, a Mainz je kao gost bio bolji od Bochuma 2:1.

Kasnije igraju Borussija Dortmund - Bayer Leverkusen.