Ukrajina preokretom izborila pobjedu protiv Slovačke
(Izvor: AA)

Fudbaleri Ukrajine savladali su selekciju Slovačke rezultatom 2:1 u meču drugog kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj i izborila realne šanse za borbu za plasman u narednu fazu takmičenja.

Meč na stadionu Merkur Spiel-Arena u Dusseldorfu bolje je otvorio nacionalni tim Slovačke koji je imao nekoliko dobrih prilika i do vodstva došao u 17. minuti golom Ivana Schranza.

Ukrajinci su u završnici poluvremena imali nekoliko dobrih prilika, ali se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Slovaka.

I drugo poluvrijeme je počelo napadima Ukrajine koja je do izjednačenja došla u 54. minuti golom Mykole Shaparenka.

Do velikog preokreta i pobjede Ukrajina je stigla u 80. minuti golom Romana Yeremchuka.

Ukrajina sa tri boda u posljednjem kolu u utorak igra protiv Belgije, a Slovaci će isti dan igrati protiv Rumunije.