Uhapšena 64 navijača zbog nereda uoči utakmice Feyenoorda i Ajaxa

Nizozemska policija uhapsila je danas u Roterdamu 64 navijača zbog nereda uoči prvenstvene utakmice Feyenoorda i Ajaxa.

Kako je saopćeno, veći dio hapšenja policija je obavila uoči utakmice zbog nasilja, uvreda i paljenja pirotehničih sredstava.

Utakmica na stadionu Feyenoorda igrana je bez publike zbog koronavirusa, ali su se navijači okupili uprkos zabrani.

U centru grada i oko stadiona bilo je pojačano prisustvo policije, a prije utakmice policija je morala da koristi vodeni top kako bi rastjerala nekoliko desetina izgrednika.

Policija je navela da je "bilo mnogo ljudi koji su koristili mnogo pirotehničkih sredstava", kada su na stadion došle ekipe Feyenoorda i Ajaxa.

Agencija ANP prenijela je da je grupa od 100 do 150 navijača bacala baklje i flaše na policiju.

Ajax je u velikom derbiju kao gost pobijedio sa 2:0. Ekipa iz Amsterdama povela je autogolom Marcosa Senesia u 44. minutu, a pobjedu je donio Dušan Tadić golom iz jedanaesterca u 81. minutu.