UEFA Liga šampiona: Težak poraz Crvene zvezde kod Monaca
(Izvor: Crvena zvezda/Facebook)

Fudbaleri beogradske Crvene zvezde pretrpjeli su večeras težak poraz u gostima kod Monaca u utakmici trećeg kola UEFA Lige šampiona. Na stadionu “Louis II“ domaćin je slavio rezultatom 5:1.

“Kneževi“ su bolje otvorili utakmicu i preuzeli inicijativu, što im se isplatilo u 21. minuti kada je mrežu Beograđana pogodio Takumi Minamino. Iako je izgledao kao da će Monaco lako izaći na kraj sa Zvezdom, reakcija gostiju nakon primljenog gola bila je odlična. Trebalo im je svega šest minuta da dođu do izjednačenja. Cherif Ndiaye je oboren u kaznenom prostoru domaćih, a sudija Tobias Stieler je pokazao na bijelu tačke. Odgovornost je preuzeo upravo Ndiaye i sjajno izveo penal za 1:1. Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Monaco ponovo dolazi do vodstva. Breel Embolo je sjajno reagovao na odbijenu loptu i udarcem s desetak metara savladao nemoćnog gostujućeg golmana Marka Ilića.

Sve nade Zvezde ugasio je u 54. minuti Wilfried Singo koji je s tridesetak metara fenomenalno šutirao i zakucao loptu u mrežu Ilića za 3:1. U 70. minuti novi pogodak za Monaco, a po drugi put se u strijelce upisao Minamino. Konačan rezultat postavio je Maghnes Akliouche u sudijskoj nadoknadi utakmice.

U drugom susretu prvog večerašnjeg termina Milan je na domaćem terenu savladao Club Brugge rezultatom 3:1.

Italijanski klub je do vodstva stigao u 34. minuti pogotkom Christiana Pulisica direktno iz kornera. Iako su igrali sa igračem manje od 40. minuti gosti su uspjeli izjednačiti. U 51. minuti za 1:1 pogodio je Kyriani Sabbe. Ipak, radost Bruggea nije dugo trajala, jer je Milanu vodstvo golom u 61. minuti vratio Tijani Reijnders. Isti igrač je deset minuta kasnije povisio na 3:1.

Večeras s početkom u 20.45 sati sastaju se: Arsenal – Shakhtar, Aston Villa – Bologna, Girona – Slovan Bratislava, Juventus – Stuttgart, Paris Saint-Germain – PSV Eindhoven, Real Madrid – Borussia Dortmund, Sturm Graz – Sporting Lisabon.