UEFA Liga šampiona: Crvena zvezda poražena od Benfice
(Izvor: AA)

Fudbaleri Crvene zvezde večeras su u prvom kolu UEFA Lige šampiona poraženi su na stadionu “Rajko Mitić“ u Beogradu od lisabonske Benfice rezultatom 1:2.

Portugalski klub je od samog starta krenuo ofanzivno ka golu domaćina, što mu se isplatilo u devetoj minuti, kada je na ubačaj s desne strane na drugoj stativi dobro reagovao Kerem Akturkoglu i zatresao mrežu Omrija Glazera.

U 18. minuti Zvezda je mogla do izjednačenja, ali je odličan udarac Duartea sa dvadesetak metara odbranio Anatoli Trubin. Dvije minute kasnije moglo je biti 2:0 za goste, ali je ovoga puta Glazer uspio zaustaviti udarac Vangelisa Pavlidisa. No, nije trebalo dugo vremena da Benfica ipak dođe do drugog gola. Orkun Kokcu je u 29. minuti sjajno izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i savladao nemoćnog Glazera.

Zvezda je u nastavku krenula svim snagama naprijed, ali prvu ozbiljnu priliku imala je Benfica u 60. minuti preko Kokcua, koji se u izuzetno povoljnoj situaciji nije dobro snašao. Pet minuta nakon toga domaći su blizu pogotka, ali je udarac Nassera Djige otišao pored gola. Srbijanskom šampionu pritisak se isplatio u 86. minuti, kada je Milson zatresao mrežu Benfice za 1:2, no ispostavilo se da je to i konačan rezultat.

U drugom večerašnjem ogledu u terminu od 18.45 sati Bayer Leverkusen je u gostima deklasirao Feyenoord, pobijedivši rezultatom 4:0.

U susretima prvog kola večeras od 21 sat se sastaju: Atalanta – Arsenal, Atletico Madrid – RB Leipzig, Brest – Sturm Graz, Monaco – Barcelona.