UEFA Liga nacija: Crna Gora u Nikšiću poražena od Velsa
Detalj s utakmice Turska - Island (AA)

Fudbalska reprezentacija Crne Gore večeras je u Nikšiću poražena od Velsa rezultatom 1:2 u susretu drugog kola grupe “4“ divizije “B“ Lige nacija.

Velšani su šokirali domaću selekciju odmah na otvaranju utakmice. U prvoj minuti Kiefer Moore je bio precizan nakon što se u šesnaestercu lopta odbila od Harryja Wilsona i idealno došla na nogu velškog napadača. Samo dvije minute kasnije i Wilson se upisao u strijelce i to postigavši prelijep gol udarcem s dvadesetak metara.

Imali su Crnogorci u nastavku više od igre i nekoliko odličnih prilika preko Stevana Jovetića i Nikole Krstovića, ali su do gola stigli tek u završnici utakmice. Tačnije u 73. minuti, kada su odigrali sjajan kontra napad, koji je nakon asistencije Krstovića uspješno završio Driton Camaj. Do kraja su “sokolovi“ pokušavali doći do izjednačenja, ali bezuspješno.

U istoj grupi selekcija Turska je u Izmiru savladala Island rezultatom 3:1. Turci su rano došli u vodstvo, već u drugoj minuti mrežu gostiju je zatresao Kerem Akturkoglu. Ipak, Islanđani se vraćaju u utakmicu u 37. minuti kada je za 1:1 pogodio Victor Palsson.

U nastavku Turska ponovo brzo dolazi do vodstva. U 52. minuti strijelac je ponovo bio Akturkoglu. Šest minuta kasnije isti igrač se još jednom upisao u strijelce, ali je nakon intervencije VAR-a gol poništen zbog ofsajda. Ipak, Akturkoglu je sjajnu partiju uspio krunisati trećim golom koji je postigao u 88. minuti za konačnih 3:1.

Slovenija je u grupi “3“ divizije “B“ na domaćem terenu deklasirala Kazahstan rezultatom 3:0. Sva tri gola bila su djelo fenomenalnog Benjamina Šeška.

Reprezentacija Kosova ostvarila je veliku pobjedu u gostima kod Kipra. U susretu drugog kola grupe “2“ divizije “C“ Kosovari su u Larnaci slavili sa ubjedljivih 4:0, a strijelcu su bili dva puta Vedat Muriqi, te po jednom Albion Rahmani i Lumbarch Dellova.

Rezultati večerašnjih utakmica drugog kola

Divizija “A“: grupa “2“: Francuska – Belgija 2:0, Izrael – Italija 1:2.

Divizija “B“: grupa “3“: Norveška – Austrija 2:1, Slovenija – Kazahstan 3:0, grupa “4“: Crna Gora – Vels 1:2, Turska – Island 3:1.

Divizija “C“: grupa “2“: Kipar – Kosovo 0:4, Rumunija – Litvanija 3:1.